Ga naar de inhoud

Nachtvlinderexcursie op Ewsum - Middelstum Info

Menu
Menu overslaan
Menu overslaan
Menu

Nachtvlinderexcursie op Ewsum

Vrijdagavond 29 augustus organiseert natuurafdeling IVN Noord-Groningen een nachtvlinderexcursie in de tuinen op Ewsum. Deze excursie is geschikt voor zowel de beginnende als de ervaren natuurliefhebber.



Verborgen leven
In augustus zijn er in de tuin veel prachtige soorten nachtvlinders te bewonderen, waaronder de koperuil, de buxusmot, de huismoeder en diverse spanners. Deze nachtvlinders leiden vaak een verborgen leven en veel mensen zien ze nooit. Jan Jaap Boehlé, tuinbeheerder van Domies Toen én lid van IVN Noord-Groningen begeleidt de excursie. Hij is een nachtvlinderdeskundige en herkent de meeste nachtvlinder, en dat terwijl er zo'n 2400 verschillende soorten zijn. Na een uitleg over het verschil tussen dag- en nachtvlinders wordt met een sterkte lichtbron vlinders naar een wit doek gelokt. De deelnemers kunnen daar de vlinders van heel dichtbij bekijken en eventueel fotograferen.

Aanmelden
Wie geïnteresseerd is, is van harte welkom om deel te nemen aan de excursie. Graag je wel van tevoren opgeven via jcfklatter@gmail.com. Er wordt van niet IVN-leden een vrijwillige bijdrage gevraagd. De excursie start om 21.00 uur in de grote kas op Ewsum. De inloop is vanaf 20.45 uur. De excursie duurt tot ca. 23.30 uur, maar deelnemers mogen/kunnen eerder vertrekken.

Praktische gegevens
Datum: vrijdagavond 29 augustus 2025
Tijd: inloop van 20.45 uur, start excursie om 21.00 uur
Locatie: Borgterrein Ewsum - Oosterburen 1 - Middelstum
Parkeren kan op het grote parkeerterrein langs de weg.

Bron & foto: IVN Noord-Groningen (20 augustus 2025)
Menu overslaan
Hoofdsponsors van onze website
© Stichting Middelstum-info
Terug naar de inhoud