Landelijke natuurwerkdag op Ewsum
Zaterdag 1 november 2025 landelijke natuurwerkdag OP EWSUM Borgterrein Middelstum Samen voor natuur dicht bij huis. DOE JE MEE? Zoals alle jaren houden we ook dit jaar de natuurwerkdag Op Ewsum. De auto kan geparkeerd worden op het grote parkeerterrein tegenover de oprijlaan.We starten weer gewoonlijk de morgen met koffie/thee en eigen baksel in de theeschenkerij op het borgterrein Ewsum om 9.30 uur. Er wordt uitgelegd wat de bedoeling is van de dag.

In de planning ligt snoeiwerk in, rond en bij het borgterrein, bv langs de oprijlaan of in de griend en andere plekken. Ook bloembollen poten zit in de planning. Er zijn takkenscharen en pistoolzaagjes. Wanneer je graag met een kleine snoeischaar werkt , advies om die zelf mee te nemen. De kleine snoeischaren raken gauw kwijt.Wil je je eigen werkhandschoenen meenemen. Goed schoeisel aan , eventueel laarzen mee of aan.
Er is die dag nog meer op het terrein van Ewsum te doen. MeerBomenNu oogstdag Middelstumerbos ( Zie ook het bericht eerder deze week)
Op zaterdag 1 november gaan we, in samenwerking met de natuurwerkdag op Ewsum, zaailingen oogsten in het Middelstumerbos. We verzamelen om 9:30 in de theeschenkerij van Ewsum. Er wordt uitleg gegeven wat de bedoeling is van de dag en we starten om 10:00 met het werk. Vanaf 12:30 kan iedereen die wil vergroenen zaailingen ophalen. De oogst die over blijft gaat naar de Bomenhub in ’t Zandt of Warffum. Een Bomenhub is een verzamelplek van zaailingen die op uitdeeldagen worden uitgedeeld.Bron: Werkpro (18 oktober 2025) foto uit ons archief